W rejs ze „Sterną”

  Rok 2021 jest dla naszej działalności szczególny, gdyż mija właśnie 5 lat od powstania 

naszej organizacji. Z tej okazji pojawi się z naszej strony wiele propozycji dla osób chcących dokładniej poznać żeglarstwo. Pierwszą z nich jest możliwość wzięcia udziału w rejsie stażowo-rekreacyjnym po chorwackiej części Adriatyku,  który corocznie realizujemy od szeregu lat.

  Tegoroczną edycję planujemy zrealizować w terminie 18-25 września, a wziąć w niej udział może każdy bez względu na doświadczenie.

  Jak każdego roku żeglować będziemy bezpiecznymi i komfortowymi jachtami prowadzonymi przez doświadczonych sterników, a planowana trasa rejsu owocować będzie również atrakcjami dla 

amatorów zwiedzania zabytków i morskich kąpieli. Naszą wyprawę rozpoczynamy i kończymy w urokliwym Trogirze, a głównymi destynacjami rejsu będą: wyspa Vis, Corcula( miasto narodzin słynnego Marco Polo), Split( największe miasto na wybrzeżu Chorwacji). Prócz tego żeglujemy i zażywamy morskich kąpieli w krystalicznie czystej wodzie Adriatyku.

 

 

Załogę rozlokowujemy parami w dwuosobowych kabinach, mając do dyspozycji 2 lub więcej toalet z prysznicami, oraz kambuz z pełnym zapleczem kuchennym.

Nasz rejs przygotowujemy kompleksowo, więc każdy za załogantów może liczyć na pełne wyżywienie (przygotowywane przez załogę w oparciu o jej preferencje), opiekę i wsparcie załogi stałej, podniesienie własnej wiedzy z zakresu prowadzenia jachtów morskich, manewrów portowych, nawigacji itp.

Każdy z załogantów na koniec rejsu otrzyma również honorowaną przez P.Z.Ż .opinię rejsową poświadczającą odbyty staż morski niezbędny do aplikowania na stopień j

achtowego sternika morskiego.

Osobom zainteresowanym udziałem w naszym rejsie szczegółowych informacji udzieli kol. Arkadiusz Rurarz pod nr. Tel 506 079 498, lub mail arek.rurarz102@gmail.com

 

Leave a Reply