Znów na pokład Generała

Zbliża się rok od momentu, gdy na pokładzie żaglowca „Generał Zaruski” nasi klubowicze postawili stopę po raz pierwszy z zamiarem celebrowania 60-tej rocznicy rejsu skarżyszczan na tej jednostce. Żaglowiec oczarował nas na tyle, że powstała obupólna chęć realizacji kolejnych wypraw pomiędzy naszym klubem i Gdańskim Ośrodkiem Sportu.

Chęci przerodziły się w konkretny plan, który zaowocował udziałem naszych klubowiczów w majowym rejsie technicznym, a już za kilka dni  ( 27-go sierpnia) kolejną wyprawę  zaczniemy ze szweckiego portu w Nynashamn z zamiarem odwiedzenia Finlandii i finałem w Gdańsku.

Choć rejs będzie krótki to z pewnoscią intensywny i przyniesie nam wiele kolejnych cennych doświadczeń.

Tym razem prócz naszych klubowiczów w załodze znajdą się także zaprzyjaźnieni żeglarze z Podkarpacia, Śląska, oraz pobliskich Starachowic.

 

Leave a Reply