Zatętniło życie żeglarskie w Skarżysku

   18 sierpnia odbył się drugi już rodzinny piknik żeglarski TSK SAILING, który zrealizowaliśmy przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, oraz gminy Skarżysko-Kamienna, a patronatem honorowym wydarzenie objęli: Konrad Kronig-Prezydent Skarżyska-Kamiennej, oraz Adam Jarubas-Marszałek Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Tym razem do zmagań na wodzie zgłoszono 10 drużyn (w tym 3 złożone z osób niepełnosprawnych), co jest sporym powiększeniem formuły z 4 załóg startujących w ubiegłym roku.

Piknik ruszył o godz. 10:00 startem regat o puchar Prezydenta Skarżyska-Kamiennej  w kategorii „Omega team”, gdzie zmierzyły się obsady: ubiegłorocznych zwycięzców-klubu morskiego „Horn”, K.Ż. „Orkan” Mielec, TOZŻ z Tarnobrzega, „Bajdewind” Starachowice, 33 khdż „Passat” Kielce, Obwód Świętokrzyski ZHR i T.Ż. „Sterny” Skarżysko.

Pogoda raczej sprzyjała bardziej kąpielom słonecznym niż regatom, gdyż słaby wiatr znacznie utrudniał rozegranie biegów. W pewnym momencie nawet regaty zostały przerwane z powodu całkowitego wygaśnięcia wiatru.

Po dokończeniu biegów klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

1: 33 KHWŻ „Passat” Kielce      2: T.Ż. „Sterna” Skarżysko   3: Klub Morski „Horn” Kielce

4 : Obwód Świętokrzyski ZHR  5: K.Ż. „Orkan”Mielec  6: TOZŻ Tarnobrzeg  7: „Bajdewind” Starachowice.

Z powodu braku wiatru odwołane zostały regaty w kategorii „Omega Fun” z trzema załogami złożonymi z osób niepełnosprawnych.

W trakcie rozgrywania regat nie brakowało także atrakcji lądowych. Stoisko MPWiK, gdzie królował słynny już saturator, oraz labolatorium chemiczne i doktor H2O było oblegane zarówno przez dorosłych jak i dzieci.

  Na najmłodszych czekały także atrakcje w Strefie Małego Pirata. Konkursy, zajęcia plastyczne, wodny paintball to tylko część atrakcji przygotowanch przez firmę Brav z Kielc specjalnie na nasz piknik.

Przez piknik w ciągu całego dnia przewinęło się bardzo wiele osób. 

Zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w minirejsach żaglówką, oraz łodzią motorową ipoznać budowę jachtu.

Nie mogło oczywiście zabraknąć edukacji, podczas której skarżyscy strażacy uczyli technik udzielania pierwszej pomocy.

Nie mogło też zabraknąć pokazu akcji ratowniczej z psem Dragonem.

Podczas wydarzenia wytworzyła się fantastyczna atmosfera zarówno wśród goszczących żeglarzy jak i gości przybyłych z różnych stron regionu.

Finał tegorocznego pikniku uświetniły występy grupy folkowej Old Marinners, oraz teatru ognia „Draco”.

 

Patronat medialny: Echo Dnia, Pro Skarżysko, TSK24, Skarżysko24, Spotted Skarżysko, TV Świętokrzyska, Radio Eska.

 

 

 

Leave a Reply