Kolejny rejs mazurski za nami

Historia wspólnych rejsów  obecnych klubowiczów „Sterny” jest dłuższa niż istnienie samej organizacji, będąc też jednym z bodźców do reaktywacji klubowego żeglarstwa w Skarżysku.

Z początkiem lipca odbył się kolejny rejs pod banderą T.Ż. „Sterna” skupiający 5 jachtów z ponad trzydziestoma osobami na pokładach.

Wyprawa rozpoczęcie i koniec miała w Bogaczewie, a podczas rejsu załogi zawinęły do portów w Giżycku, Kietlicach, Węgorzewie i Wilkasach.

  Początki rejsu były dość trudne gdyż od pierwszego dnia sternicy musieli się mierzyć ze szkwalistym wiatrem osiągającym w porywach 6B, oraz obfitymi opadami deszczu. Druga połowa rejsu była jednak łaskawsza i pozwoliła w pełni cieszyć się słońcem i lżejszym wiatrem.

Godnym podkreślenia jest fakt, że w rejsie wzięło udział również pięciu absolwentów kursu na stopień żeglarza jachtowego zakończonego pod koniec czerwca br. i czwórka uczestników tegorocznej akademii żeglarskiej.

Jachty prowadzili sternicy:

j.s.m. Arkadiusz Rurarz-cobra 33

ż.j. Marcin Połczyński-Shine 30

ż.j. Dariusz Stachura-Antila27

ż.j. Mateusz Bolechowski-Antila 27

ż.j. Tomasz Ocetek-Tango 30

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale przed nami jeszcze rejsy morskie w tym sezonie, więc będzie co relacjonować i co wspominać podczas klubowych spotkań.

Leave a Reply