Coraz więcej żeglarzy w Skarżysku

23-go czerwca odbył się finał trzech naszych inicjatyw. Jako pierwsi z pokładami naszych żaglówek pożegnali się mali żeglarze uczestniczący w drugiej już edycji „Akademii Żeglarskiej”, którą w tym roku wsparła gmina Skarżysko-Kamienna i powiat skarżyski, a prezydent miasta Konrad Krönig objął 

patronatem honorowym.

24 uczestników otrzymało  z rąk starosty skarżyskiego-Jerzego Żmijewskiego i viceprezydenta skarżyska-Andrzeja Brzezińskiego drobne upominki i dyplomy ukończenia Akademii.

W czasie zakończenia Akademii  na wodzie trwał egzamin na stopień Żeglarza Jachtowego będący 

podsumowaniem czteromiesięcznego szkolenia.

Do egzaminu pańswowego podeszło 11 kursantów, wśród ktorych znalazły się między innymi cztery panie i dwóch absolwentów ubiegłorocznej Akademii Żeglarskiej.

Komisja egzaminacyjna doceniła dobre przygotowanie kursantów do egzaminu, co (mamy nadzieję) będzie stałą wizytówką naszej organizacji.

 

Wszyscy kursanci już niebawem cieszyć się będą nowymi uprawnieniami, a nas cieszy fakt, że kilku absolwentów naszego kursu postanowiło zasilić szeregi  „Sterny”.

 

 

 

Trzecią z kończących się inicjatyw było uroczyste zakończenie akcji „Łódka dla Skarżyska”. Po zwodowaniu pierwszej klubowej Omegi przyszed łczas na ubranie jej w nowe żagle, których fundatorami są: 

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Gmina Skarżysko-Kamienna, firma Wtórpol, oraz firma Klimek-Nieruchomości.

 

 

Wszystkim absolwentom naszych szkoleń serdecznie dziękujemy życząc stopy wody pod kilem i wielu wspaniałych rejsów.

 

 

Leave a Reply